ZORBA

Oprogramowanie ZORBA, opracowane przez Marshall Day Acoustics, to szybkie narzędzie do przewidywania pochłaniania dźwięku porowatych ustrojów z perforowanymi okładzinami. To narzędzie jest bardzo przydatne przy projektowaniu pomieszczeń, wymagających adaptacji akustycznej, takich jak: studia muzyczne, sale koncertowe, sale teatralne, sale wykładowe, sale gimnastyczne, sale klasowe itp.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat programu ZORBA.

zorba logo

marshall day logoO PROGRAMIE ZORBA Drukuj

ZORBA jest programem do wykonywania obliczeń współczynnika pochłaniania dźwięku materiałów i ustrojów akustycznych. Powstał przy współpracy informatyków z akustykami, w wyniku której stworzono przyjazny interfejs użytkownika, wyposażony w użyteczne funkcje (generowanie raportów, eksport danych do różnych formatów itp.). Czyni to program ZORBA wygodnym i praktycznym w użyciu.

ZORBA

Więcej…
 
PRAWIDŁOWOŚĆ OBLICZEŃ PROGRAMU ZORBA Drukuj

W tej części prezentowane są niektóre porównania symulacji w programie ZORBA z pomiarami rzeczywistymi. Pomiary zostały przeprowadzone w Szwecji oraz w Pracowni Akustyki Uniwersytetu Auckland w Nowej Zelandii.

Więcej…
 
SPECYFIKACJA TECHNICZNA PROGRAMU ZORBA Drukuj

Algorytmy, wykorzystywane do przewidywania pochłaniania dźwięku, są wynikiem starannego przeglądu literatury naukowej, opublikowanej w ciągu ostatnich 50 lat. Algorytmy te są wykorzystywane do budowania dokładnego modelu, reprezentującego zachowania fal dźwiękowych w powszechnie stosowanych ustrojach dźwiękochłonnych. Oczywiście, efekty symulacji zostały przetestowane przez porównania z seriami pomiarów, wykonanych w warunkach rzeczywistych przez Marshall Day Acoustics i partnerów (patrz: Prawidłowość obliczeń programu ZORBA). Znakomite wyniki badań porównawczych1 świadczą, że ZORBA jest solidnym i niezawodnym narzędziem dla akustyków i innych specjalistów z branż technicznych.

Więcej…